20% تخفیف برای امروز!!

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

20% تخفیف برای امروز!!

تعمیر ایفون تصویری تکنما

تعمیر آیفون تصویری تکنما

موضوع مقاله امروز آموزش و آشنایی با قطعات و تعمیر آیفون تصویری تکنما می باشد. آیفون های تصویری تک نما به دو دسته سری قدیم و سری جدید تقسیم می شود. آیفون های سری قدیم تکنما در دو مدل 256 و 64n دسته بندی می شوند . در حال حاضر تولید آنها متوقف شده است. درعوض سری های جدید آیفون های تکنما به وفور تولید و در اختیار کاربران آیفون تصویری قرار داده می شوند. این برند از آیفون تصویری جزء برندهای معتبر ایرانی می باشد. ایفون سازان پایتخت یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر آیفون تصویری تکنما در تهران میباشد.

تعمیرات آیفون تصویری تکنما

عمده خرابی در آیفون های سری قدیم تکنما

 1. خرابی تغذیه

 2. تاچ ایفون

 3. مشکل در تصویر

اگر برد تغذیه آیفون سری قدیم تک نمای شما دچار مشکل شد. میتوانید از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر ایفون تصویری تکنما در تهران کمک بگیرید. اگر ارتباط داخلی مانیتور منزل شما از کار افتاد. این نشان دهنده مشکل در تاچ‌ آیفون شماست و اما اگر بر روی مانیتور ضعف تصویر و یا پرش تصویر را مشاهده کردید. ابتدا از تعمیرکار خود بخواهید سیم کشی را چک کند. در صورتی که مشکل از سیم کشی آیفون تصویری تکنما شما نبود. در این صورت تعمیرکار آیفون تکنما با تعمیرات آیفون شما مشکل را به طور کامل حل خواهد کرد.

عیب یابی آیفون تصویری تکنما

عيب يابی آيفون تصويری تک نما

یکی از نکاتی که در رفع عيب آيفون تک نما بسیار مهم است و میبایست در عيب يابی آيفون تصويری تک نما رعایت شود، ولتاژ کاری ترانس یا همان منبع تغذیه پنل ورودی میباشد. ترانس های آیفون تکنما معمولا از نوع 24 ولت dc و 20 ولت ac میباشد.

در صورتی که آیفون هیچ عملکردی ندارد، جهت عیب یابی آیفون تصویری تکنما ولتاژ کاری ترانس را اندازه گیری کنید. درصورت مشاهده افت ولتاژ ترانس حتما تعویض گردد.

جهت سهولت در عیب یابی آیفون تصویری تک نما حتما از مولتی متر برای ولتاژ گیری استفاده کنید.

رفع عيب آيفون تک نما با توجه به دیجیتال بودن نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. درصورتی که مهارت کافی در زمینه تعمیرات ندارید جهت رفع عيب آيفون تصويری تکنما به مراکز معتبر یا به نمايندگی تعميرات آيفون تصويری تک نما مراجعه نمایید.

معايب آيفون تصويری تک نما

آیفون های سری جدید تکنما که مدل های D43 به بالا را شامل می شوند. از صفحه لمسی برخوردار بوده که نسبت به مدل های قدیمی تر از صفحه بزرگتری برخوردارند. و عمده خرابی تکنما های سری جدید را می توان در برد تغذیه و برد تصویر دانست.

 • عدم نمایش تصویر در آیفون تک نما:
  • علت: اتصال ضعیف کابل ها، خرابی پنل، مشکل در مانیتور تکنما
  • راه حل: بررسی اتصالات، تعمیرات پنل یا مانیتور تکنما
 • زنگ نخوردن آيفون تصويری تکنما
  • علت: تنظیمات غلط، خرابی بلندگو، مشکل در مدار زنگ تکنما
  • راه حل: تنظیم زنگ، تعویض بلندگو، عیب یابی مدار زنگ
 • مشکل در باز کردن درب تک نما:
  • علت: خرابی قفل در، مشکل در رله، خرابی برد پنل یا ماژول و خرابی مانیتور
  • راه حل: تنظیمات مربوط به باز کردن درب در پنل ، تعویض قفل یا رله و تعمرات برد پنل
 • تصوير نداشتن آيفون تصويری تک نما
  • علت: نویز در تصویر، خرابی کابل ها، مشکل در مانیتور تکنما و خرابی پخش کننده تصویر تکنما
  • راه حل: استفاده از کابل های با کیفیت، بررسی اتصالات، تعمیر مانیتور تکنما، تعویض پخش کننده تصویر 
 • نداشتن صدا آیفون تصویری تکنما
  • علت: نویز در صدا، خرابی میکروفون یا بلندگو، مشکل در مدار صدا
  • راه حل: استفاده از کابل های با کیفیت، بررسی اتصالات، تعویض میکروفون، بلندگو یا عیب یابی مدار صدا

مشکل تصویر در ایفون تصویری تک نما

تعمیر آیفون تصویری تکنما

ایرادات عمده که ممکن است در برد LCD این برند از آیفون تصویری به وجود بیاید را میتوان در سفید شدن نور صفحه نمایش و یا نداشتن نور در صفحه نمایش مشاهده کرد. که در این مواقع مشکل را باید در CPU مانیتور جستجو و حل کرد.

مشکل صدا در ایفون تصویری تکنما

فارغ از سری قدیم و جدید تکنما بحث مشکل صدا در هر دو سری از آیفون های تک نما می تواند از یک قطعه باشد

و آن دسته گوشی (هندست) مانیتور می باشد. چه زمان مطمئن شویم مشکل صدای آیفون تصویری از دسته گوشی است؟

اگر مشکل صدا و صدای زنگ دارید.

اگر صدای عملکرد منوها را نمی شنوید.

مشکل زنگ نخوردن آیفون های تک نما

تعمیر آیفون تصویری تکنما

علت زنگ نخوردن آیفون تکنما را می‌توان در کددهی آنها دانست و زمانی که کد دهی به درستی انجام شود مشکل حل خواهد شد.  اگر احیاناً بعد از رفع مشکل کد دهی باز همچنان شاهد زنگ نخوردن آیفون تصویری تکنما خود بودید. می توانید دسته گوشی (هدست) خود را تعویض کنید. اگر بعد از انجام دادن مراحل بالا مشکل صدا ایفون شما حل نشد، جهت راهنمایی های بیشتر با ما تماس بگیرید.

نکات مهم در تعمیر آیفون تصویری تکنما

برد تغدیه آیفون های تصویری تکنما نسبت به سایر آیفون ها از ضعف نسبی برخوردار می باشد و به تبع این ضعف و استفاده مداوم و وصل بودن دائمی به برق منجر به معیوب شدن زودهنگام برد تغذیه در این برند می شود.

به علت یکپارچه بودن بردهای آیفون تصویری تکنما، هزینه تعمیرات نسبت به سایر آیفون های تصویری در این برند آیفون تصویری بیشتر می باشد.

خرابی های دیگری نظیر خرابی ایسی صدا و زنگ در تعمیر ایفون تصویری تکنما در بخش نداشتن صدا و زنگ دخیل هستند. که برای تست ان ابتدا دسته گوشی (هندست) را با یه گوشی دیگر تعویض نمایید. در صورت مطمعا شدن از خرابی برد اصلی ایسی مربوطه را تعویض کنید.

تعمیر آیفون تصویری تکنما
تعمیر آیفون تصویری تک نما

تعمير آيفون تصويری تک نما

اگر با مشکلی در تعمير آيفون تصويری تک نما خود مواجه هستید، می توانید برای تعمیر آن از روش های زیر استفاده کنید:

 • استفاده از خدمات گارانتی: اگر آیفون تصویری تکنما شما هنوز تحت گارانتی باشد، می توانید از خدمات پس از فروش شرکت تکنما یا نمايندگی تعمير آيفون تک نما در تهران استفاده کنید.
 • تماس با نمایندگی های مجاز: شما میتوانید درصورت خرابی دستگاهتان جهت رفع عيب آيفون تصويری تکنما با یکی از نمايندگی آيفون تک نما در غرب تهران یا نمايندگی آيفون تصويری تک نما شرق تهران تماس بگیرید.
 • استفاده از تعمیرکاران مجاز: تعدادی از تعمیرکاران مجاز نیز هستند که می توانند آیفون تصویری شما را تعمیر کنند و به دلیل اورجینال بودن  قطعات آيفون تصويری تکنما انها میتوانند از قطعات فابریکی استفاده کنند.

هزینه تعمیر آیفون تصویری تکنما:

هزینه تعمیر آیفون تصویری تکنما به نوع خرابی و مدل دستگاه بستگی دارد. به طور کلی، هزینه تعمیرات جزئی بین 50 تا 100 هزار تومان و هزینه تعمیرات کلی تر بین 200 تا 500 هزار تومان است.

پیشگیری از خرابی آیفون تصویری تکنما:

برای جلوگیری از خرابی آیفون تصویری تکنما می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از نوسانات برق محافظت کنید.
 • از تمیز کردن آیفون با مواد شیمیایی خودداری کنید.
 • از ضربه زدن به آیفون خودداری کنید.
 • به طور منظم آیفون را سرویس کنید.

با انجام این اقدامات می توانید طول عمر آیفون تصویری خود را افزایش دهید و از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

در اکثر موارد اب خوردگی و خرابی برد پنل در نداشتن زنگ ایفون تصویری تکنما دخیل میباشد. برای رفع این مشکل ابتدا پس از باز کردن برد پنل با استفاده از اسپری شستشو قطعات برد را کامل شستشو دهید، سپس با استفاده از سشوار کاملا خشک کنید. در بسیاری از مواردی که سولفاته شدن برد باعث خرابی زنگ و صدا در ایفون تکنما میباشد. با انجام این کار مشکل کاملا بر طرف میشود.

گروه مهندسی آیفون سازان پایتخت اعتماد مشتریانش را سرمایه خود می داند و در تلاش است با ارائه خدمات سریع و با کیفیت رضایت مشتریانش را کسب نماید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس tamiratvip.ir و یا پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمائید.

Click to rate this post!
[Total: 74 Average: 5]